Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Balada o senilním knížeti a jeho zlém pokladníkovi

20. 08. 2013 14:06:01
Na úvod je zapotřebí vymezit několik pojmů: kníže Karel Schwarzenberg je pouhým promo/PR obrazem Miroslava Kalouska. Oddělovat jejich osobnosti od sebe je z praktického hlediska a z pohledu občana České republiky stejně trapnou a nesmyslnou činností, jako kdyby si poddaný senilního knížete myslel, že onen spící děda není pod plnou kontrolou svého šklebícího se pokladníka.

Je to prostě takový chytrý, avšak méně čestný přístup k věci: schovej se za svou loutku – Schwarzenbergem, Nečasem, Peake, Němcovou, dle aktuální potřeby – a užívej plné moci, bez nutnosti nést za tuto moc zodpovědnost – tu dle aktuální potřeby odnesou Nečas, Peake, Němcová – Schwarzenberg ne, ten musí spát na billboardu.

A teď již k věci, fáze první – zajistíme si moc. Chce to nějakou pěknou a zároveň pěkně nesmyslnou společenskou teorii – například o dobrých dělnících a rolnících a zlých kapitalistech, nebo o dobrých demokratech a zlých autoritářích, co na tom sejde, jakýkoliv kec, který blahořečí kolektivní neznalosti nad individuální schopnosti, cokoliv díky čemuž lze zajistit 1.) administrativní moc 2.) ekonomickou moc.

Máme? Hurá, jdeme dál: teď to chce nějaké slovo, pěkné, líbivé, takříkajíc lidové: rovnost – sociálnost- spravedlnost? Sakra, to už těm lidem znechutila předchozí bolševická banda. Ne, my, ta naše banda, my potřebujeme něco nového, taky pěkného: svoboda – lidská práva? Už na to ta voličská tlupa moc neslyší? A, mám to, zodpovědnost, PRAVICE! Taaak, my budeme pravice! Ne, to nevadí, že za naší vlády rostly rozpočtové deficity tak jako nikdy dříve, to nevadí, že jsme zvýšili daně nejvíce v dějinách a uvrhli tak hospodářství do nejdelší recese v dějinách, nevadí, že za naší vlády zase narostl počet byrokratů, nařízení, vyhlášek a nezaměstnaných, ti minulí bolševici taky kašlali na rovnost, sociálnost a spravedlnost a jak jim to lidi papali – dodnes mají 15% preferencí! Takže, my budeme zodpovědná pravice!

Hop, spícího knížete na billboard, a ne ne ne, něco chybí, něco je špatně – a máme to, potřebujeme nepřítele, napodruhé nám to už nemusí tak lehce sežrat, teď budeme to menší zlo! Tak, národe, je čas mobilizovat! Pod knížecími prapory stojí ti dobří, zodpovědní, pravicoví hoši a holky, tak na to nezapomeňte a kupředu, proti tomu zlému chlapovi, co nás odtrhl od našich koryt, taste S–karty a kupředu: ve jménu pokladníka - teda pardon - knížete! Jakože jsou letouny CASA nad námi a idiotská hesla v našich srdcích, znovu to dokážeme, pravda a láska zvítězí!

Bolševismus, velebnosti, to je dostat se k moci a držet se jí za každou cenu, základy právního státu stranou. Bolševismus, velebnosti, to je zanechat hospodářství i samotnou státnost na roztrhání byrokratům – jedno, zda těm domácím či evropským – a honit si tiše své zájmy. Bolševismus, milí drazí, to je když vám sebereme veškerou moc a prohlásíme, že žijete v tom nejsvobodnějším a nejpokrokovějším státním zřízení – jedno zda „komunistickém“ či „demokratickém“. Bolševismus je iluzí lidové moci v prostředí, kdy veškeré informace i rozhodovací pravomoc náleží nikým nevoleným a nikým nekontrolovaným byrokratům, pokud možno z Moskvy, pardon změna, Bruselu. Bolševismus, to je, když vygumujete národ do takové míry, že zapomene na skutečný význam slov a uvěří, že zde vládne rovnost, sociálnost, spravedlnost, pardon – demokracie, lidská práva, PRAVICE. Jedno, že je tu stále ten samý bordel, mega daně, byrokrat na byrokratovi a bída kam se podíváš.

Stále tomu něco chybí, čemu nás strýček Lenin učil, no tak děti – potřebujeme užitečné idioty! Tak, ty jsi z nějakého podivného důvodu slavný a uznávaný, tak teď se tam jdi postavit a opakuj po mně: „Máte se super, žijete v pokrokové Evropě a nevadí, že je tu rekordních půl milionů lidí bez práce, zato v okolních evropských státech je ještě více, nevadí, že si sám protiřečím, důležité je toto: Zeman = hrozba = zlý autoritář = vyhnal našeho milovaného knížete a pokladníka, sakra nemyslete na pokladníka, našeho milovaného knížete od korýtka, musíme něco dělat, musíme ho tam dovést zpět, pak budeme svobodní, pak tu bude vládnout pravice a my všichni s rozběhem skočíme do zadku evropské byrokracii! Až nás úplně spolkne, bude nám všem konečně blaze, budeme součástí Sovětského svazu evropských republik a směle hledět vstříc novým úrokovým sazbám!“

Jediný hospodářský parametr, který se za poslední čtyři roky vlády „pravice“ v této zemi prokazatelně zlepšil, byla úroková sazba našeho zahraničního dluhu. Ano, světový bankovní socialismus hodnotí vládu naší „pravice“ jako dobrou a poslušnou, nevadí, že je celé hospodářství v troskách a že jsou exportní trhy rozvíjejícího se východu v nedohlednu, banky zajímá pouze pravidelný cash - tak doufejme tedy, že pan pokladník nezapomene znovu rozeslat poddaným jejich složenku a tentokrát na ní místo 121 tisíc státního dluhu na člověka bude o 50 tisíc více – co koukáš, lůzo, životní úroveň letěla dolů, dluhy nahoru – kdo umí, ten umí – volte pravici, volte pravici, volte pravici! Karel na hrad!

Vzhledem ke stavu našeho hospodářství se však obávám, že po volbách bude pokladník chtít, abychom tu složenku protentokrát už fakt proplatili.

Autor: Sergej Pavljuk | úterý 20.8.2013 14:06 | karma článku: 30.55 | přečteno: 1624x

Další články blogera

Sergej Pavljuk

Dáme jídlo? Facebook si dá celý trh rozvozu jídel ke svačině

Na FB si zatím nemůžete zažádat o občanku a zatím tam nelze oficiálně registrovat manželství. Ale i to zřejmě brzy přijde, protože vedení Facebooku se prostě rozhodlo pohltit vše, co se na internetu může dít.

6.11.2017 v 11:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Facebook chystá masakr motorovou pilou

Máte stránku na Facebooku? Někdo si založí stránku pro své podnikání, někdo protože je celebrita a osobní profil mu už není dost velký, někdo proto, že chce sdílet své hobby a vášeň s co nejširším okruhem lidí.

31.10.2017 v 15:55 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 295 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Blog iDNESu připomíná peklo

Jak vypadá peklo pro politiky? Musí denně číst blog iDNES. Zde jim autoři (zpravidla právem) vysvětlí, jací jsou ******, ****** a ****. Je to "easy". Označit někoho druhého za viníka a dát se z obliga.

22.10.2017 v 19:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Blíží se útok facebookerů

Kdo je to youtuber, dnes ví každá babička. Co je to monetizace – to už je složitější otázka. Jde o to, že YouTube (za určitých podmínek) autorům videí platí.

21.10.2017 v 17:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ruská provokace k Zemanově návštěvě

Není zřejmě vůbec žádnou náhodou, že web ruské armády uveřejnil v době návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku zprávu obhajující sovětskou intervenci v Československu roku 1968.

22.11.2017 v 8:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Asi budu volit Zemana

Ne že bych si nedovedl představit lepšího prezidenta. Diplomatičtějšího, slušnějšího, střízlivějšího, mladšího, zdravějšího a ještě více vtipného, neúplatného, nezastrašitelného a rozhodného. Ale kde takového borce vzít a nekrást?

22.11.2017 v 7:44 | Karma článku: 19.09 | Přečteno: 284 |

Lubomír Stejskal

Premiér cestovatel

Stabilita Libanonu je důležitá pro celkovou stabilitu regionu. Ta je obecně křehká – stačí málo a oheň je „na střeše“.

22.11.2017 v 0:20 | Karma článku: 5.50 | Přečteno: 225 | Diskuse

Jan Ziegler

Provládní ruský web lže, vraždy Čechů vydává za osvobození

Jestliže by nějaké německé noviny napsaly, že 15. března 1939 nás Němci osvobodili a zachránili před bolševismem, tak by z toho byl právem skandál. Rusové se ovšem dopustili srovnatelné urážky českého národa.

21.11.2017 v 20:58 | Karma článku: 26.12 | Přečteno: 522 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Nutit někoho k vlastenectví

Tak tuto frázi použil dnes jistý Libor Dvořák, samozvaný expert na Rusko. Řekl - citace nebude přesná ale je možné si ji poslechnout na ČT24 - že, v Rusku se množí požadavky na zákony, které budou nutit lidi k vlastenectví, a že

21.11.2017 v 20:11 | Karma článku: 22.54 | Přečteno: 498 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2573

Baví mě vézt se na nejnovějších vlnách online marketingu. O online marketingu toho v rámci projektu VIDEOEFEKT publikujeme mnohem více: videoefekt.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.