Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se ze mě (Rusáka) stál příznivce Pussy Riot

17. 08. 2012 22:48:10
Napřed bych rád poznamenal, že jako slušně vychovaný člověk nenacházím pro „uměleckou činnost“ výše zmíněné kapely jiných slov než nechutnost, nemravnost a pitomost.

Dále zdůrazním, že nejsem fanatikem. Proto podporuji vládu Vladimíra Putina a jeho přívrženců v Rusku a to ze dvou velmi prostých důvodů:

1.) Ve srovnání s nepřetržitou katastrofou, kterou pro Rusko znamenala sedmdesátiletá komunistická totalita a následná porevoluční desetiletá mafiánská demokracie se jedná o skvělou, ryze kapitalistickou a demokratickou vládu.

2.) Vzhledem k současnému stavu většinové ruské společnosti je jedinou alternativou této vládě nacionalisticko-bolševická totalita, občanská válka a masové zabíjení. Plnocenný demokratický právní stát západního typu tam prostě prozatím nemůže vzniknout, protože ho podporuje příliš málo lidi.

A teď už k věci:

Kdyby tyto tři husy vykonaly svojí nemravnost a byly následně zadrženy policii, bylo by vše zcela v pořádku.

Kdyby je nechali odsedět si legálních 48 hodin ve vazbě, dalo by se to pochopit.

Kdyby jim uvalili tučnou pokutu anebo hromadu veřejně prospěšné práce, prospělo by to i jim, i celé společnosti.

Všichni kromě náboženských fanatiků a příznivců totality (pravda i těch prvních i těch druhých není v Rusku málo) by to pochopili, podpořili, hanebnost těchto dívek odsoudili a tímto by byla celá aféra uzavřena.

Možná se budete divit, ale skoro všichni Rusové si nejdříve mysleli, že to právě takto dopadne. Ruská pravoslavná církev, dříve pověstná svojí tolerantnosti a mírumilovnosti, však zaujala zcela nečekané stanovisko: prohlásila, že jí tento připitomělý exhibicionismus tří slaboučkých dívek otřásl v kořenech, a že si ony tři zaslouží být pořádně ztrestány.

Jak může být tisíciletá morální autorita do takové míry zranitelná, že s jejími samotnými základy zahýbe taková hloupost? A nepíše se náhodou v Bibli, základním kameni těchto základů, že právě v těchto případech se sluší demonstrovat svojí neotřesitelnost a morální sílu prostým a velkorysým odpuštěním těm, kdo je chorý duchem?

Téměř stejně se zachovala i ruská státní moc. Místo toho, aby s pomoci milosrdenství demonstrovala svojí morální sílu, demonstrovala s pomoci útlaku svojí slabost. Silná moc se nemusí bát protivládní písničky. Naopak, s pomoci pokuty a přísného dodržení principu sekulárního státu může demonstrovat svojí suverénnost, demokratičnost a spravedlnost.

Bohužel.

Dívky byly odsouzeny. Na dva roky a to bezpodmínečně. A rozsudek, který jim byl vynesen, připomíná spíše středověkou despocii, nežli moderní a progresivní Rusko, které jak věřím Putin skutečně chce vybudovat (ne do hlavy mu nevidím, stejně jako vy ne).

Podle soudu se tedy dívky dopustily:

1.) Rouhání.

2.) Cíleného společenského pohoršení.

3.) Způsobily morální trauma hlídačům v chrámu. (V rozsudku stojí, že tito dospělí chlapi se již několik měsíců nemůže vyrovnat s tím, že nějaké tři husy zpívaly u oltáře „bohorodičko zachraň nás před Putinem.“)

To vše by bylo k smíchu, kdyby to nebylo tak smutné. Jakkoliv morálně nevyspělé, tyto dívky mají muže a děti. Malé děti, do jejichž malých životů najednou vkročila velká politika. Velká a hloupá politika. Amorální hloupost jejich maminek totiž nelze porazit amorálně hloupým trestem státu. Ba naopak, takový trest je ze společenského hlediska naprosto kontraproduktivní, protože bez tohoto trestu by Pussy Riot nikdy nezískaly tolik příznivců a pozornosti.

Tento rozsudek je nejenom hloupý a hanebný, tento rozsudek je chybou. Udává Rusku zcela jiný směr, než je ten, kterým by se měla tato země skutečně ubírat.

Pro ty, kdo spatřuje rozdíl mezi spravedlnosti a honem na čarodějnice jsem připravil petici (http://jednej.cz/petition.php?id=5), která vyžaduje osvobození Pussy Riot.

Rozhodl jsem se, že pokud získá 1 tisíc vašich podpisů, tak jí osobně zanesu ruskému velvyslanci v ČR. Neočekávám od toho zhola nic. Pouze si uvědomuji, že budeme-li mlčet, když se děje bezpráví druhým, pak se velmi brzy může stát, že se začne dít bezpráví i nám. Proto považují za elementární lidskou slušnost zastat se těchto dívek, které svojí vinu již dávno vykoupily půl rokem v ruské vazbě, která skutečně není tříhvězdičkovým hotelem.

Autor: Sergej Pavljuk | pátek 17.8.2012 22:48 | karma článku: 19.63 | přečteno: 1533x

Další články blogera

Sergej Pavljuk

Dáme jídlo? Facebook si dá celý trh rozvozu jídel ke svačině

Na FB si zatím nemůžete zažádat o občanku a zatím tam nelze oficiálně registrovat manželství. Ale i to zřejmě brzy přijde, protože vedení Facebooku se prostě rozhodlo pohltit vše, co se na internetu může dít.

6.11.2017 v 11:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Facebook chystá masakr motorovou pilou

Máte stránku na Facebooku? Někdo si založí stránku pro své podnikání, někdo protože je celebrita a osobní profil mu už není dost velký, někdo proto, že chce sdílet své hobby a vášeň s co nejširším okruhem lidí.

31.10.2017 v 15:55 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 295 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Blog iDNESu připomíná peklo

Jak vypadá peklo pro politiky? Musí denně číst blog iDNES. Zde jim autoři (zpravidla právem) vysvětlí, jací jsou ******, ****** a ****. Je to "easy". Označit někoho druhého za viníka a dát se z obliga.

22.10.2017 v 19:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Blíží se útok facebookerů

Kdo je to youtuber, dnes ví každá babička. Co je to monetizace – to už je složitější otázka. Jde o to, že YouTube (za určitých podmínek) autorům videí platí.

21.10.2017 v 17:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ruská provokace k Zemanově návštěvě

Není zřejmě vůbec žádnou náhodou, že web ruské armády uveřejnil v době návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku zprávu obhajující sovětskou intervenci v Československu roku 1968.

22.11.2017 v 8:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Asi budu volit Zemana

Ne že bych si nedovedl představit lepšího prezidenta. Diplomatičtějšího, slušnějšího, střízlivějšího, mladšího, zdravějšího a ještě více vtipného, neúplatného, nezastrašitelného a rozhodného. Ale kde takového borce vzít a nekrást?

22.11.2017 v 7:44 | Karma článku: 18.50 | Přečteno: 284 |

Lubomír Stejskal

Premiér cestovatel

Stabilita Libanonu je důležitá pro celkovou stabilitu regionu. Ta je obecně křehká – stačí málo a oheň je „na střeše“.

22.11.2017 v 0:20 | Karma článku: 5.50 | Přečteno: 225 | Diskuse

Jan Ziegler

Provládní ruský web lže, vraždy Čechů vydává za osvobození

Jestliže by nějaké německé noviny napsaly, že 15. března 1939 nás Němci osvobodili a zachránili před bolševismem, tak by z toho byl právem skandál. Rusové se ovšem dopustili srovnatelné urážky českého národa.

21.11.2017 v 20:58 | Karma článku: 26.12 | Přečteno: 522 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Nutit někoho k vlastenectví

Tak tuto frázi použil dnes jistý Libor Dvořák, samozvaný expert na Rusko. Řekl - citace nebude přesná ale je možné si ji poslechnout na ČT24 - že, v Rusku se množí požadavky na zákony, které budou nutit lidi k vlastenectví, a že

21.11.2017 v 20:11 | Karma článku: 22.38 | Přečteno: 498 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2573

Baví mě vézt se na nejnovějších vlnách online marketingu. O online marketingu toho v rámci projektu VIDEOEFEKT publikujeme mnohem více: videoefekt.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.