Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Balada o senilním knížeti a jeho zlém pokladníkovi

20. 08. 2013 14:06:01
Na úvod je zapotřebí vymezit několik pojmů: kníže Karel Schwarzenberg je pouhým promo/PR obrazem Miroslava Kalouska. Oddělovat jejich osobnosti od sebe je z praktického hlediska a z pohledu občana České republiky stejně trapnou a nesmyslnou činností, jako kdyby si poddaný senilního knížete myslel, že onen spící děda není pod plnou kontrolou svého šklebícího se pokladníka.

Je to prostě takový chytrý, avšak méně čestný přístup k věci: schovej se za svou loutku – Schwarzenbergem, Nečasem, Peake, Němcovou, dle aktuální potřeby – a užívej plné moci, bez nutnosti nést za tuto moc zodpovědnost – tu dle aktuální potřeby odnesou Nečas, Peake, Němcová – Schwarzenberg ne, ten musí spát na billboardu.

A teď již k věci, fáze první – zajistíme si moc. Chce to nějakou pěknou a zároveň pěkně nesmyslnou společenskou teorii – například o dobrých dělnících a rolnících a zlých kapitalistech, nebo o dobrých demokratech a zlých autoritářích, co na tom sejde, jakýkoliv kec, který blahořečí kolektivní neznalosti nad individuální schopnosti, cokoliv díky čemuž lze zajistit 1.) administrativní moc 2.) ekonomickou moc.

Máme? Hurá, jdeme dál: teď to chce nějaké slovo, pěkné, líbivé, takříkajíc lidové: rovnost – sociálnost- spravedlnost? Sakra, to už těm lidem znechutila předchozí bolševická banda. Ne, my, ta naše banda, my potřebujeme něco nového, taky pěkného: svoboda – lidská práva? Už na to ta voličská tlupa moc neslyší? A, mám to, zodpovědnost, PRAVICE! Taaak, my budeme pravice! Ne, to nevadí, že za naší vlády rostly rozpočtové deficity tak jako nikdy dříve, to nevadí, že jsme zvýšili daně nejvíce v dějinách a uvrhli tak hospodářství do nejdelší recese v dějinách, nevadí, že za naší vlády zase narostl počet byrokratů, nařízení, vyhlášek a nezaměstnaných, ti minulí bolševici taky kašlali na rovnost, sociálnost a spravedlnost a jak jim to lidi papali – dodnes mají 15% preferencí! Takže, my budeme zodpovědná pravice!

Hop, spícího knížete na billboard, a ne ne ne, něco chybí, něco je špatně – a máme to, potřebujeme nepřítele, napodruhé nám to už nemusí tak lehce sežrat, teď budeme to menší zlo! Tak, národe, je čas mobilizovat! Pod knížecími prapory stojí ti dobří, zodpovědní, pravicoví hoši a holky, tak na to nezapomeňte a kupředu, proti tomu zlému chlapovi, co nás odtrhl od našich koryt, taste S–karty a kupředu: ve jménu pokladníka - teda pardon - knížete! Jakože jsou letouny CASA nad námi a idiotská hesla v našich srdcích, znovu to dokážeme, pravda a láska zvítězí!

Bolševismus, velebnosti, to je dostat se k moci a držet se jí za každou cenu, základy právního státu stranou. Bolševismus, velebnosti, to je zanechat hospodářství i samotnou státnost na roztrhání byrokratům – jedno, zda těm domácím či evropským – a honit si tiše své zájmy. Bolševismus, milí drazí, to je když vám sebereme veškerou moc a prohlásíme, že žijete v tom nejsvobodnějším a nejpokrokovějším státním zřízení – jedno zda „komunistickém“ či „demokratickém“. Bolševismus je iluzí lidové moci v prostředí, kdy veškeré informace i rozhodovací pravomoc náleží nikým nevoleným a nikým nekontrolovaným byrokratům, pokud možno z Moskvy, pardon změna, Bruselu. Bolševismus, to je, když vygumujete národ do takové míry, že zapomene na skutečný význam slov a uvěří, že zde vládne rovnost, sociálnost, spravedlnost, pardon – demokracie, lidská práva, PRAVICE. Jedno, že je tu stále ten samý bordel, mega daně, byrokrat na byrokratovi a bída kam se podíváš.

Stále tomu něco chybí, čemu nás strýček Lenin učil, no tak děti – potřebujeme užitečné idioty! Tak, ty jsi z nějakého podivného důvodu slavný a uznávaný, tak teď se tam jdi postavit a opakuj po mně: „Máte se super, žijete v pokrokové Evropě a nevadí, že je tu rekordních půl milionů lidí bez práce, zato v okolních evropských státech je ještě více, nevadí, že si sám protiřečím, důležité je toto: Zeman = hrozba = zlý autoritář = vyhnal našeho milovaného knížete a pokladníka, sakra nemyslete na pokladníka, našeho milovaného knížete od korýtka, musíme něco dělat, musíme ho tam dovést zpět, pak budeme svobodní, pak tu bude vládnout pravice a my všichni s rozběhem skočíme do zadku evropské byrokracii! Až nás úplně spolkne, bude nám všem konečně blaze, budeme součástí Sovětského svazu evropských republik a směle hledět vstříc novým úrokovým sazbám!“

Jediný hospodářský parametr, který se za poslední čtyři roky vlády „pravice“ v této zemi prokazatelně zlepšil, byla úroková sazba našeho zahraničního dluhu. Ano, světový bankovní socialismus hodnotí vládu naší „pravice“ jako dobrou a poslušnou, nevadí, že je celé hospodářství v troskách a že jsou exportní trhy rozvíjejícího se východu v nedohlednu, banky zajímá pouze pravidelný cash - tak doufejme tedy, že pan pokladník nezapomene znovu rozeslat poddaným jejich složenku a tentokrát na ní místo 121 tisíc státního dluhu na člověka bude o 50 tisíc více – co koukáš, lůzo, životní úroveň letěla dolů, dluhy nahoru – kdo umí, ten umí – volte pravici, volte pravici, volte pravici! Karel na hrad!

Vzhledem ke stavu našeho hospodářství se však obávám, že po volbách bude pokladník chtít, abychom tu složenku protentokrát už fakt proplatili.

Autor: Sergej Pavljuk | úterý 20.8.2013 14:06 | karma článku: 30.55 | přečteno: 1622x

Další články blogera

Sergej Pavljuk

Motýlí efekt internetu – adaptuj se nebo vyhyň

Internet je strašně podceněná věc. Kdokoliv, kdo se naučil používat klávesnici a myš, má často pocit, že to celé pochopil. Je to přesně naopak

12.9.2017 v 15:58 | Karma článku: 7.83 | Přečteno: 295 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Placená reklama je jako placený sex

Výsledek je jistý. Jisté je, že to není ono. Konvenční placené online reklamy, kdy firma platí za proklik (PPC), dosah nebo shlédnutí je tolik, že s jistotou dodá pouze jeden výsledek.

30.8.2017 v 15:15 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 368 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Čtete blog na iDnesu? Jste dinosauři, sorry jako

Internet v ČR zítra slaví své 25. narozeniny. Před sto lety se lidé „staré školy“ bránili telegrafu, telefonu a rádiu, včera se bránili internetu, dnes se brání sociálním sítím.

12.2.2017 v 20:27 | Karma článku: 14.35 | Přečteno: 557 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Facebook spouští umělou inteligenci, schovejte se do lesa nebo

Facebook se vrhl na tvorbu umělé inteligence. Chudák Siri, musí z toho být celá nesvá. FB inteligence má umět ovládat chytrou domácnost, má si umět s člověkem pokecat a má se postarat o výchovu dětí.

21.12.2016 v 19:31 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 709 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Fábik

Je možná změna společnosti a náprava zákonů?

Je možné napravit stav naší společnosti? Je možná náprava Ústavy a právních norem? Podle mne ano. Co pro nás znamená Ústava?

25.9.2017 v 0:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Žarko Jovanovič

Německé volby, Merkelová neprohrála, AfD může slavit

Po neděli strávené diskusí s lidmi v ulicích, bylo zjevné, že Merkelová neprohraje, Němci zatím necítí bezprostřední ohrožení, cítí ale obavy. AfD byla pod obrovským mediálním tlakem, který stavěl její voliče téměř mimo zákon.

24.9.2017 v 20:55 | Karma článku: 30.84 | Přečteno: 1116 | Diskuse

Bohumír Šimek

Lékaři a předvolební sliby našich politiků

Dominuje politický populismus a jen jedna strana má představu o skutečné reformě zdravotnictví, čímž je pro nás světélkem na konci gigantických, zdravotnických tunelů.

24.9.2017 v 17:09 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 432 | Diskuse

Jan Dvořák

Kancléřka míří hodně vysoko

Už když se paní kancléřka ráno probudila, byla si jista tím, že za dvanáct hodin bude prakticky rozhodnuto, že volebním vítězstvím si po dosavadním funkčním hatttricku už počtvrté prodlouží svůj dočasný pobyt v kancléřství.

24.9.2017 v 12:49 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jiří Fábik

Kradu, kradeš, krademe - politiky se staneme.

Proč občan který požádal o půjčku, byl odsouzen za nepravdivé údaje uvedené v žádosti.. Politik který uvede v omyl poskytovatele , poskytnutím nepravdivých údajů a dotaci vyčerpá se ničeho nedopustil? Co jsme to tedy stvořili?

24.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 373 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2830

Baví mě vézt se na nejnovějších vlnách online marketingu. O online marketingu toho v rámci projektu VIDEOEFEKT publikujeme mnohem více: videoefekt.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.