Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se ze mě (Rusáka) stál příznivce Pussy Riot

17. 08. 2012 22:48:10
Napřed bych rád poznamenal, že jako slušně vychovaný člověk nenacházím pro „uměleckou činnost“ výše zmíněné kapely jiných slov než nechutnost, nemravnost a pitomost.

Dále zdůrazním, že nejsem fanatikem. Proto podporuji vládu Vladimíra Putina a jeho přívrženců v Rusku a to ze dvou velmi prostých důvodů:

1.) Ve srovnání s nepřetržitou katastrofou, kterou pro Rusko znamenala sedmdesátiletá komunistická totalita a následná porevoluční desetiletá mafiánská demokracie se jedná o skvělou, ryze kapitalistickou a demokratickou vládu.

2.) Vzhledem k současnému stavu většinové ruské společnosti je jedinou alternativou této vládě nacionalisticko-bolševická totalita, občanská válka a masové zabíjení. Plnocenný demokratický právní stát západního typu tam prostě prozatím nemůže vzniknout, protože ho podporuje příliš málo lidi.

A teď už k věci:

Kdyby tyto tři husy vykonaly svojí nemravnost a byly následně zadrženy policii, bylo by vše zcela v pořádku.

Kdyby je nechali odsedět si legálních 48 hodin ve vazbě, dalo by se to pochopit.

Kdyby jim uvalili tučnou pokutu anebo hromadu veřejně prospěšné práce, prospělo by to i jim, i celé společnosti.

Všichni kromě náboženských fanatiků a příznivců totality (pravda i těch prvních i těch druhých není v Rusku málo) by to pochopili, podpořili, hanebnost těchto dívek odsoudili a tímto by byla celá aféra uzavřena.

Možná se budete divit, ale skoro všichni Rusové si nejdříve mysleli, že to právě takto dopadne. Ruská pravoslavná církev, dříve pověstná svojí tolerantnosti a mírumilovnosti, však zaujala zcela nečekané stanovisko: prohlásila, že jí tento připitomělý exhibicionismus tří slaboučkých dívek otřásl v kořenech, a že si ony tři zaslouží být pořádně ztrestány.

Jak může být tisíciletá morální autorita do takové míry zranitelná, že s jejími samotnými základy zahýbe taková hloupost? A nepíše se náhodou v Bibli, základním kameni těchto základů, že právě v těchto případech se sluší demonstrovat svojí neotřesitelnost a morální sílu prostým a velkorysým odpuštěním těm, kdo je chorý duchem?

Téměř stejně se zachovala i ruská státní moc. Místo toho, aby s pomoci milosrdenství demonstrovala svojí morální sílu, demonstrovala s pomoci útlaku svojí slabost. Silná moc se nemusí bát protivládní písničky. Naopak, s pomoci pokuty a přísného dodržení principu sekulárního státu může demonstrovat svojí suverénnost, demokratičnost a spravedlnost.

Bohužel.

Dívky byly odsouzeny. Na dva roky a to bezpodmínečně. A rozsudek, který jim byl vynesen, připomíná spíše středověkou despocii, nežli moderní a progresivní Rusko, které jak věřím Putin skutečně chce vybudovat (ne do hlavy mu nevidím, stejně jako vy ne).

Podle soudu se tedy dívky dopustily:

1.) Rouhání.

2.) Cíleného společenského pohoršení.

3.) Způsobily morální trauma hlídačům v chrámu. (V rozsudku stojí, že tito dospělí chlapi se již několik měsíců nemůže vyrovnat s tím, že nějaké tři husy zpívaly u oltáře „bohorodičko zachraň nás před Putinem.“)

To vše by bylo k smíchu, kdyby to nebylo tak smutné. Jakkoliv morálně nevyspělé, tyto dívky mají muže a děti. Malé děti, do jejichž malých životů najednou vkročila velká politika. Velká a hloupá politika. Amorální hloupost jejich maminek totiž nelze porazit amorálně hloupým trestem státu. Ba naopak, takový trest je ze společenského hlediska naprosto kontraproduktivní, protože bez tohoto trestu by Pussy Riot nikdy nezískaly tolik příznivců a pozornosti.

Tento rozsudek je nejenom hloupý a hanebný, tento rozsudek je chybou. Udává Rusku zcela jiný směr, než je ten, kterým by se měla tato země skutečně ubírat.

Pro ty, kdo spatřuje rozdíl mezi spravedlnosti a honem na čarodějnice jsem připravil petici (http://jednej.cz/petition.php?id=5), která vyžaduje osvobození Pussy Riot.

Rozhodl jsem se, že pokud získá 1 tisíc vašich podpisů, tak jí osobně zanesu ruskému velvyslanci v ČR. Neočekávám od toho zhola nic. Pouze si uvědomuji, že budeme-li mlčet, když se děje bezpráví druhým, pak se velmi brzy může stát, že se začne dít bezpráví i nám. Proto považují za elementární lidskou slušnost zastat se těchto dívek, které svojí vinu již dávno vykoupily půl rokem v ruské vazbě, která skutečně není tříhvězdičkovým hotelem.

Autor: Sergej Pavljuk | pátek 17.8.2012 22:48 | karma článku: 19.63 | přečteno: 1531x

Další články blogera

Sergej Pavljuk

Motýlí efekt internetu – adaptuj se nebo vyhyň

Internet je strašně podceněná věc. Kdokoliv, kdo se naučil používat klávesnici a myš, má často pocit, že to celé pochopil. Je to přesně naopak

12.9.2017 v 15:58 | Karma článku: 7.83 | Přečteno: 295 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Placená reklama je jako placený sex

Výsledek je jistý. Jisté je, že to není ono. Konvenční placené online reklamy, kdy firma platí za proklik (PPC), dosah nebo shlédnutí je tolik, že s jistotou dodá pouze jeden výsledek.

30.8.2017 v 15:15 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 368 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Čtete blog na iDnesu? Jste dinosauři, sorry jako

Internet v ČR zítra slaví své 25. narozeniny. Před sto lety se lidé „staré školy“ bránili telegrafu, telefonu a rádiu, včera se bránili internetu, dnes se brání sociálním sítím.

12.2.2017 v 20:27 | Karma článku: 14.35 | Přečteno: 557 | Diskuse

Sergej Pavljuk

Facebook spouští umělou inteligenci, schovejte se do lesa nebo

Facebook se vrhl na tvorbu umělé inteligence. Chudák Siri, musí z toho být celá nesvá. FB inteligence má umět ovládat chytrou domácnost, má si umět s člověkem pokecat a má se postarat o výchovu dětí.

21.12.2016 v 19:31 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 709 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Fábik

Je možná změna společnosti a náprava zákonů?

Je možné napravit stav naší společnosti? Je možná náprava Ústavy a právních norem? Podle mne ano. Co pro nás znamená Ústava?

25.9.2017 v 0:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Žarko Jovanovič

Německé volby, Merkelová neprohrála, AfD může slavit

Po neděli strávené diskusí s lidmi v ulicích, bylo zjevné, že Merkelová neprohraje, Němci zatím necítí bezprostřední ohrožení, cítí ale obavy. AfD byla pod obrovským mediálním tlakem, který stavěl její voliče téměř mimo zákon.

24.9.2017 v 20:55 | Karma článku: 30.76 | Přečteno: 1109 | Diskuse

Bohumír Šimek

Lékaři a předvolební sliby našich politiků

Dominuje politický populismus a jen jedna strana má představu o skutečné reformě zdravotnictví, čímž je pro nás světélkem na konci gigantických, zdravotnických tunelů.

24.9.2017 v 17:09 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 431 | Diskuse

Jan Dvořák

Kancléřka míří hodně vysoko

Už když se paní kancléřka ráno probudila, byla si jista tím, že za dvanáct hodin bude prakticky rozhodnuto, že volebním vítězstvím si po dosavadním funkčním hatttricku už počtvrté prodlouží svůj dočasný pobyt v kancléřství.

24.9.2017 v 12:49 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jiří Fábik

Kradu, kradeš, krademe - politiky se staneme.

Proč občan který požádal o půjčku, byl odsouzen za nepravdivé údaje uvedené v žádosti.. Politik který uvede v omyl poskytovatele , poskytnutím nepravdivých údajů a dotaci vyčerpá se ničeho nedopustil? Co jsme to tedy stvořili?

24.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 373 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2830

Baví mě vézt se na nejnovějších vlnách online marketingu. O online marketingu toho v rámci projektu VIDEOEFEKT publikujeme mnohem více: videoefekt.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.